Új eszközzel gyógyítják a babák idegsérüléseit a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán
2017. július 14. péntek 11:32
Új stimulációs eszközt alkalmaznak ezentúl a csecsemők születés közben szerzett idegsérüléseit a Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján.
Az egyik pénzintézetnek köszönhetően a modern műszerrel időben, közvetlenül a születés után megkezdődhet az idegek hatékony regenerációja, amivel jelentősen csökkenthető a mozgássérültség kialakulásának esélye.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvosi Karának Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája kiemelkedő szerepet tölt be a régióban, az orvosok, ápolók ugyanis nemcsak az újszülöttek világrahozatalában segédkeznek. Fáradhatatlan harcot vívnak a kicsik későbbi teljes életéért is, hiszen a térségben idegsérüléssel született gyerekeket is ellátják. Az idegsérülés korai felismerése és kezelése döntő jelentőségű, hiszen egy-egy károsodott ideg maradandó mozgássérültséget is okozhat.
A program támogatásának köszönhetően a pécsi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán ezentúl olyan korszerű stimulációs eszközzel gyógyíthatják az újszülöttek sérült idegeit, amellyel kellő időben, azaz közvetlenül a születés után megkezdődhet a stimuláció, és így az idegek regenerálása is hatékonyabban végezhető.
- Nagy öröm számunkra, hogy a pénzintézet támogatása mellett kollégáink is évről-évre csatlakoznak a gyógyvarázs programhoz. Munkatársaink tavaly hetedik alkalommal ajánlották fel személyi jövedelemadójuk 1%-át a programnak, aminek köszönhetően most több, mint 600 ezer forint értékű műszerrel támogathatjuk a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának munkáját, és így a legkisebbek mihamarabbi gyógyulását, teljes életét" - mondta Halvaxné dr. Lőrinczy Zsuzsanna, a pénzintézet pécsi klasztervezetője.
- A bank dolgozói által felajánlott összegből vásárolt UROSTIM-PRO stimulátor az újszülöttek méhen belül vagy szülés közben szerzett idegsérülésének helyreállításában lesz hatalmas segítségünkre. Ezzel az eszközzel ugyanis időben felismerhető az sérülés, így megakadályozhatjuk a maradandó károsodást, a súlyos mozgáskorlátozottság kialakulását - mondta Dr. Funke Simone, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Neonatológiai Tanszékének vezetője.
A program az elmúlt tizenhárom évben 366 alkalommal segítette a hazai gyermekegészségügyi intézményeket, összesen közel 600 millió forint értékben. Ennek köszönhetően Baranya megyében kilenc kórházi osztály és mentőállomás gazdagodhatott összesen közel 20 millió forint értékű új műszerrel.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Novemberben is nálunk volt a...
- Kijavították a hibát, ismét...
- Felmérés: a Fidesz biztosan őrzi az...
- Nem hagyják ki az adventi vásárokat a...
- Hálapénzt kérő szülésznők ellen...
- Sikeres nők árnyékában, 32 éve...
- Mutatjuk, hogyan alakulnak a...
- Több mint hetven határsértőt...
- Fotós túrán járhatjuk be az...
- A pécsi vasútállomásra is begördül a...