Bronzérmes lett a PVSK az U19-es leány bajnokságban
2013. március 23. szombat 18:15

Az országos leány junior kosárlabda döntő utolsó napján a bronzéremért mérkőzött meg a PVSK-PEAC a BSE-vel.
A pécsi lányok első negyedben megléptek ellenfelüktől, nyolc pontos előnnyel zárták az első tíz percet (12-20). A félidőig fordult a kocka, így a nagyszünetben már az ellenfél vezetett 1 ponttal.
A folytatásban is nagy közdelmet hozott a találkozó, mindkét csapat játékába sok pontatlanság csúszott, ám az utolsó játékrészben végül 9 pontos győzelemmel zárt a Vasút.
Ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy a 2012/2013-as junior bajnokság harmadik legjobb csapata a PVSK - tudósította szerkesztőségünket Tiszay László, a szakosztály vezetője.
Jegyzőkönyv
BSE - Pécsi VSK-PEAC: 49-58 (12-20) (14-5) (16-14) (7-19)
Országos Leány Junior Bajnokság, mérkőzés a 3. helyért
Budapest, Pasaréti Sportcentrum, 500 néző
Vezette: Gyuris P., Gaál I., Gráczer Zs.
Pécsi VSK-PEAC: Szücs R. 12, Varga 1, Raus 6, Nagy B. 5/3, Kaposi 10 Csere: Csutorás 5, Sellei, Nagy D. 17, Molitor, Szücs L., Molnár, Lénárt 2 Edzők: Debreceni Eszter, Meszler Balázs
BSE: Adankó 8, Bodnár 5, Varga 2, Zsilinszki 13, Karlóczai 11/3 Csere: Döry, Szóráth, Kováts, Beneda, Jankó, Aradi, Suppán 10 Edző: Károlyi Andrea
Debreceni Eszter a győzelem után így értékelt: - Gratulálok a lányoknak a bronzéremhez. Úgy gondolom megérdemelten nyertünk, jó volt látni, hogy csapatunk összeszedte magát és ki tudott mászni egy igen mély gödörből az elődöntő után."
A torna végeredménye:
1. Vasas Akadémia
2. Soproni Darazsak Akadémia
3. Pécsi VSK-PEAC
4. BSE
5. Csata DSE
6. AKSC Szekszárd
7. NyFSE-NyKS
8. Szolnoki MÁV SE
All Star:
Raus Vivien (PVSK)
Kuttor Enikő (Sopron)
Farkas Fanni (Vasas)
Szabó Fanni (Sopron)
Határ Bernadett (Vasas)
Archív képünkön: Debreceni Eszter edző játékosának gratulál.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Baranyában több helyütt is...
- Szörnyű tragédia történt Baranyában:...
- Apa és fia árulta a drogot Pécsett...
- Szentmisét mutat be a megyéspüspök...
- Csaknem kétszázzal repesztő autóst...
- A PMFC edzője válthatja Márton Gábort...
- Rendőri védelmet kérnek a vasutasok...
- Híd- és útépítés Mohácson: megnéztük,...
- Dráma születhet a mohácsi csatáról