Tízszeres büdzséből gazdálkodnak a pécsi csapatokhoz képest a hazai nagymenők
2013. november 14. csütörtök 10:53
A vízilabdázók és a férfi kosarasok is az országos bajnokság első osztályában, ám a tabella közepe, vége felé foglalnak helyet. A pólósok a tavalyi kieső helyhez képest idén jól teljesítenek, a kosarasok pedig hullámzó teljesítménnyel tartják pozíciójukat a középmezőny végén.
Munkatársunk annak járt utána, hogy az első helyezettekhez képest anyagilag mennyi a lemaradásuk a pécsi együtteseknek.
A pécsi önkormányzat az elkövetkezendő három évre szerződést kötött a vízilabdázókkal és a kosarasokkal is. A megállapodásban szerepet játszik, hogy az adott sportágak az ún. látványsport kategóriában szerepelnek.
Míg a kosárlabdázók több tízéves múltra tekintenek vissza az első osztályban, a pólósok még csak egy évtizede jutottak fel az élvonalba. Mindkét szakosztály az utánpótlásra, a pécsi nevelésű játékosokra próbálja alapozni az első csapatot.
Az önkormányzat által közzétett adatok szerint a vízilabdások 20 millió forintot kapnak erre az évre. Bár soknak hangzik ez az összeg, a játékosok bérére, utazásra még mindig nem lenne elég, TAO-s pénzekből és szponzori támogatásból igyekeznek több bevételhez jutni. A negyvenmilliót még így sem haladja meg a büdzséjük, ami az OB 1-ben szereplő csapatok között messze lemarad az anyagi versenyben. Körülbelül tízszer ennyi pénzzel gazdálkodhatnak a táblázat első felében tanyázó egyesületek, például az Eger, a Szolnok vagy a Szeged. Ehhez képest pontokban mérve nem nagy a lemaradás.
- Kemény Dénes, volt szövetségi kapitány azt mondta, a költségvetéstől függ a helyezés. Valamelyest egyetértek vele, hiszen a játékosok vásárlása és fizetése múlik ezen, egy-két klasszissal pedig nagy előrelépést lehet elérni - nyilatkozta munkatársunknak Zsigrai János, a PVSK Füszért szakosztályvezetője. - A szerény költségvetést lelkesedéssel és pécsi fiatalokkal próbáljuk pótolni - tette hozzá Zsigrai.
Mindenképpen szeretnék életben tartani az elsőosztályú reményeket, hiszen amióta az első osztályban szerepelnek, azóta az utánpótlás bázis is jelentősen felduzzadt. Bár a felnőtt csapatot és az utánpótlást más üzemelteti, van átjárás, hiszen a tehetséges fiatalokat szívesen látják az élvonalban.
- 110-120 fős az utánpótlás bázisunk, a nagyobb csapatoknál körülbelül 300 gyerek vízilabdázik. Még sincs okunk panaszra, hiszen az U16-os csapatunk és az U18-asok is rendkívül jól szerepeltek eddig a bajnokságban. Anyagilag nem egy büdzséből élünk, mégis hatalmas motiváció a fiataloknak, hogy látják, hova juthatnak el, vannak céljaik - mondta munkatársunknak Lukács Gergely, az utánpótlás szakosztályvezetője.
A kosarasok tekintetében is nagy az anyagi szakadék a táblázat első pár csapata és a középmezőny között. A több százmilliós költségvetésű csapatokkal nehéz felvenni a versenyt, ezért is igyekeznek pécsi kötődésű, fiatal játékosokat idecsábítani.
- Az utánpótlás játékosok játszhatnak a felnőtt csapatban - NB I A-ban és NB I B-ben egyaránt - ez elég erős motiváció, a nagy csapatnak pedig merítési lehetőség - tudtuk meg Bán Gábortól, a PVSK ügyvezetőjétől.
Egy válogatott játékossal büszkélkedhet a csapat Kovács Péter személyében, az utánpótlás játékosok közül pedig Bíró Olivér és Bödör Bence voltak a tavalyi év során tagjai az U20-as válogatott csapatnak.
Horváth P. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Összeütközött két autó a 6-os főút...
- Menczer Tamás Pécsett: a magyar...
- Csütörtökön is ködös, esős napra...
- Hargitai János szerint ambiciózus, de...
- Téli álomra szenderültek a sünik,...
- Jelentősen enyhítették a...
- Bánki Erik: az emberek mindennapjait...
- Biofüvet árult egy hajléktalan...
- A jövő évi költségvetésről tárgyalnak...
- Kigyulladt, s teljes terjedelmében...