A nyaralótulajdonosokat nem tilthatják ki a Balatonról
2020. április 18. szombat 10:32

Nem lehet eltiltani a balatoni nyaralótulajdonosokat attól, hogy ingatlanjukat felkeressék a koronavírus-járvány idején, de nekik is be kell tartani a korlátozásokat - mondta Lombár Gábor, Balatonfenyves polgármestere szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Elmondta, mind a kijárási korlátozásra, mind pedig a maszk és kesztyű használatára is figyelniük kell a tulajdonosoknak.
Hangsúlyozta, a balatonfenyvesi önkormányzat által húsvét előtt bevezetett korlátozásokat nem oldják fel ezen a hétvégén sem: három nagyobb szabad strandjukat és a kikötő egy részét lezárták.
Hozzátette, vannak olyan balatoni települések, amelyek a húsvéti hétvége után sem vonták vissza a tiltásokat, és ezt a saját tulajdonaikon meg is tehetik.
Úgy fogalmazott, ő maga sem csak vasárnapig rendelte el a korlátozásokat, hanem úgy gondolja, hogy ameddig a járványhelyzet fennáll, két-három napra sem szabad feloldani ezeket.
Kérdésre elmondta, az intézkedéseket üdvözölték a helyiek és a nyaralótulajdonosok is; a korlátozásokat egyébként - a polgármester tapasztalata szerint - betartották az emberek.
Balatonfenyvesen - tette hozzá - jelenleg egyetlen büfé üzemel, de csak ételkiszállítást engedélyeztek a tulajdonosának, így még arra sincs lehetőség, hogy ételt vigyenek el onnan.
Képünkön a lezárt keszthelyi sétány látható.
MTI - Fotó: MTI/Varga György
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi varjak köszönik, jól vannak:...
- A veszélyhelyzet meghosszabbításáról...
- Fődíjat nyert a pécsi fiatal...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Szívszorító: gazdára lelt Vándor, a...
- Nyitvatartás, hányás és egyebek:...
- Az esztendő első három hónapjában...
- Akinek mindig van sütnivalója: Fáncsy...
- Felújították az elítéltek imatermét...
- Egyre melegebbre fordul, napsütéses...