Földre vitte, megharapta egy pécsi dohánybolt bátor eladónője a rablót - Videó!

2025. február 07. péntek 09:21

Földre vitte, megharapta egy pécsi dohánybolt bátor eladónője a rablót - Videó!

A Pécsi Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki egy dohányboltból erőszakkal vitte el a bevételt.

 

 

A vád szerint a férfi 2024 szeptemberében, este bement egy pécsi dohányboltba, ahol az eladó a kasszazárást végezte. A vádlott közölte az eladóval, hogy nyissa ki a kasszát, aki ezt megtagadta.

A férfi kölcsön akart kérni a boltostól, aki ezt is megtagadta.

A férfi nem távozott, hanem megvárta, míg az eladó megfordult, majd hirtelen belépett a pult mögé és a kasszát kihúzta.

A kihúzás miatt a kasszafiók a földre esett, ekkor a férfi belemarkolt, és 10 db 1.000 forintost kivett abból.

A sértett a férfi karját a földre szorította, ezért megpróbálta a sértettet ellökni, aki továbbra is ellenállt, közöttük dulakodás alakult ki, majd a nő a rabló karjába harapott.

Az eladó megpróbálta visszaszerezni az ellopott pénzt, azonban a vádlott erőszakos magatartása miatt ez nem sikerült, ezért megnyomta a pánikgombot.

A vádlottnak végül sikerült kirántani magát a sértett fogásából és a bejárat felé indult.

Ekkor az eladó utánament, próbálta az üzletbe visszahúzni, azonban a rabló olyan erővel rántotta ki magát a sértett szorításából, hogy a boltos egyensúlyát elveszítette és a földre esett. A vádlott ezt követően a helyszínről elszaladt.

A vádlott cselekménye a rablás bűntettének megállapítására alkalmas

A rablást a bolt kamerája rögzítette, a felvétel ide kattintva tekinthető meg.

 

 

 

Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség