Tektonikus mozgások a pécsi Fideszben
2007. december 14. péntek 01:06

Még soha nem nyert akkora fölénnyel önkormányzati képviselő a választásokon, mint Páva Zsolt a hétvégén a belvárosi hetes körzetben. A nyolcvanöt százalékos eredmény még a magasnak nem mondható részvételi arány mellett is beszédes: szinte biztosnak tűnik ugyanis, hogy a pécsi ellenzék a tavalyi önkormányzati választások óta jócskán megerősödött.
Bár nem az eredmények miatt, de valószínűleg éppen mostantól - a kívülálló számára is észlelhető - változások is elindulnak a helyi Fideszen belül. Értesüléseink szerint ugyanis Páva Zsoltot kérik fel a városi frakcióvezető posztjára, amit az is magyaráz, hogy Révész Mária tavaly csak egy évre vállalta el a feladatot. Páva tehát - tekintve, hogy a frakcióvezetőség mellett a Belvárost képviseli majd - a jelenleginél sokkal nagyobb szerephez jut a pécsi közgyűlésben.
Az is bizonyos, hogy az erősödő Fidesz teljes erővel nyitni fog az emberek elé: a cél ugyanis nem más, mint hogy a 2009-ben esedékes európai parlamenti választásokra egy magabiztos, ütőképes helyi szervezet jöjjön létre, s mutasson alternatívát. Egy siker ráadásul nemcsak helyben erősítené a szövetséget, de visszaállíthatná az országos szinten - korábban már Orbán Viktor pártelnök által nyilvánosan is - leírt pécsi szervezet megtépázott tekintélyét.
Talán éppen emiatt: a párt új helyi elnöksége közelmúltbeli megválasztása után kettős kampányba kezdett. A pécsi emberek megnyerésén túl ugyanis saját országos vezetőinek bizalmát is vissza kell szereznie. Ennek egyik zászlóvivője éppen az a Hoppál Péter, aki ugyan csak tavaly került vezető pozícióba a párton belül, de azóta a Fidesz egyik legbefolyásosabb pécsi politikusává nőtte ki magát.
Hoppál választókerületi elnökként nemcsak helyi vezető lett ugyanis, de - többekkel ellentétben - a párt központi figuráival is kitűnő kapcsolatot ápol.
Talán ezért is veszik biztosra sokan, hogy a következő önkormányzati választásokon polgármester-jelöltként indítják. Információink szerint mindez szinte előre borítékolható, úgy tudni, maga Orbán Viktor is szívesen látná őt aspiránsként. A Pécsi Református Kollégium igazgatója maga is megerősítette a Pécs Újság.hu-nak, hogy a helyi szervezeten belül folyamatosan terítéken van a kérdés.
„Egyelőre az előttem lévő feladatokra összpontosítok: még hatékonyabbá kell tennünk a pécsi Fideszt, még inkább el kell fogadtatnunk az emberekkel a Szövetséget, és az országos szervezeten belül is jócskán erősítenünk kell pozíciónkat" - mondja. „Jó úton járunk" - teszi hozzá. - „Körzetemben egy nap alatt hatezer aláírást gyűjtöttünk össze a népszavazás ügyében, most pedig eddig soha nem látott előnnyel nyerte meg jelöltünk, Páva Zsolt az időközi választást. Úgy vélem helyes útra léptünk, s hogy folytatni tudjuk, magam is rengeteget dolgozom. A polgármester-jelöltségről viszont majd a maga idejében érdemes beszélni, tekintve hogy még nekem is idő kell egy, az életemet esetleg teljesen átalakító döntés meghozatalához".
Nyitott kérdések persze a majdani polgármester-jelölt személyén kívül is akadnak: egyelőre nem tudni például, ki kapja meg Páva Zsolt eddigi listás helyét. A Fidesznek januárig kell megtalálnia azt a szakpolitikust, aki nemcsak ért a dolgához, de a párt támogatottságát is növelni tudja. Plusz problémát jelent, hogy Nagy Csabával és Hoppál Péterrel jelenleg a háromból csupán két választókerületnek van hivatalos elnöke, a harmadik, kertvárosi körzet máig betöltetlen.
Amennyiben helyesek a feltételezéseink, az új városházi képviselő egyben ennek a kerületnek az elnöke is lehet.
Korb Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Felhős, esős, de enyhe napunk lesz...
- Rég nem látott szint alá eshet a...
- Már nem bojkottálja a Ma Reggelt az MSZP
- Hamarosan visszakapják az utasok a...
- Vigyázzunk a sünikre a tavaszi kerti...
- Kilométerek százezreit...
- Itt van Marco Rossi kerete - Dárdai...
- Kedden reggeltől délutánig a kisebb...
- Láttuk, ahogy összedől egy épület -...
- Mohácsi vendéglátóhelyeket keresnek...